načítání stránky . . . set names utf8; ENSSONBOHEMIA.CZ - Leonberg 2007
Leonberg 2007
Hodnocení čtenářů: / 12
SlabéVynikající 

 

Leonberg 2007


Tradiční německá klubová výstava leonbergerů se konala dne 30. září 2007 v městečku Leonberg. Stala se přehlídkou neúspěšnějších leonbergerů, o čemž svědčí zájem vystavovatelů z celé EU. Letos bylo přihlášeno 368 leonbergerů z devatenácti zemí Evropy. V třídách šampionů nastupovalo rekordních 37 jedinců. Výstavu posuzovalo 8 speciálních rozhodčích pro plemeno leonberger a neměli jednoduchý úkol. Klubovou vítězku a BOB získala holandská fenka Lorena Woscany. Klubovým vítězem se stal německý pes Amadeus from Magic Castle. Ale i česká výprava zde měla dvě prvenství. Prvním bylo pozvání české speciální rozhodčí paní Pavlovské k posuzovaní klubové výstavy a druhým účast českého majitele se svým psem na zkouškách z výkonu. Česká rozhodčí je dalším posuzujícím na této prestižní výstavě po paní Marii Kerekes z Maďarska a panu Pietru Krolovi z Polska z tzv. východního bloku. Prvním českým majitelem, který složil německé zkoušky z výkonu je pan Lupač, který se svým psem Majans Zeuss the Star of North dosáhl 144 bodů a skončil na krásném pátém místě.

zeuss.jpg

 

 

 

 Majans Zeuss the Star of of Noth 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubové výstavy se zůčastnilo několik českých vystavovatelů a ani oni se svými leonbergery nezklamali. Na stupních vítězů stáli a poháry si domů odvezli tito: Aulikki od Malenovického hradu, Audrey Zařické údolí, Bessy Ensson Bohemia, Alex B Bora z Milotiček, Ezra D Bora z Milotiček a Dario Ensson Bohemia. V soutěži párů zvítězili Darling Asson Ensson Bohemia a Bessy Ensson Bohemia. Ostatní vystavení leonbergeři skončili takto: Amelie od Malenovického hradu, Darling Asson Ensson Bohemia, Cid vom Treuen Loewen, Majans Zeuss the Star of North s výbornou, Dasty D Bora z Milotiček, Andy Bady od Zeleného buku a Brita od Skleněného dráčka s velmi dobrou. V třídě dorostu zabodovaly mladé fenky: Franciss Bess Ensson Bohemia, Brunella od Malenovickeho hradu s velmi dobrou a nejmladší účastnice Bel Viktoria Arcondia s velmi nadějnou. V silné konkurenci této výstavy a v zemi původu plemene, je to jistě úspěch českého chovu. Kompletní výsledky najdete na www.leonbergeri.net či www.leonberger-hunde.de


Německý klub chovatelů leonbergerů tuto výstavu pořádá od roku 1981 a po naší sametové revoluci ji čeští vystavovatelé navštěvují pravidelně. A také zde máme dvě vítězky, z roku 2003 německou klubovou vítězku mladých Antigonu od Malenovického hradu. V lońském roce německou klubovou vítězku a BOB Audrey Zářické údolí.

Výstava je příležitostí potkat přátele a prodiskutovat vše, co se leonbergerů týká. Při mezinárodní účasti, též porovnání našeho chovu s chovem zahraničním. Výstava je příležitostí, vybrat jedince z chovatelských stanic, kteří budou přínosem pro náš vlastní chov. Stejně tak zahraniční účastnici vybírají novou krev do svých chovů, o čemž svědčí úspěch českých odchovů prodaných do zahraničí. Z nichž silně využívanými plemeníky jsou Bobby Ensson Bohemia a Dario Ensson Bohemia. Jejich potomci jsou ve všech zemích EU i za oceánem. Dalším z úspěšných českých leonbergerů je Alex B Bora z Milotiček, který je držitelem mnoha titulů šampionátů zemí EU.

V příštím roce bude český KCHL oslavovat dvacáté výročí svého založení, což je jistě důvodem k zhodnocení své chovatelské práce, úspěchů i neúspěchů. Několik nej z českého chovu a výstavnictví leonbergerů si můžete přečíst v sekci zajímavosti. První leonbergeři byli zapsáni v plemených knihách naší republiky okolo roku 1979 a první vrh štěńat byl odchován v roce 1984 v chovatelské stanici z Chuchelského zátiší pana Otomara Ferra a v chovatelské stanici Beskydský Radegast. Leonbergeři z těchto chovatelských stanic položili základ k chovu českých leonbergerů. Pan Otomar Ferro již není mezi námi ale jistě by jej potěšily úspěchy dnešní české populace leonbergerů.

13.10.2007                                                                 Mráčková Drahomíra

 

Leonberg 2007 vítězný pár Darling Asson Ensson Bohemia a Bessy Ensson Bohemia

 

darling_asson_and_mom_bessy_ensson-mail.jpg

 
< Předch.   Další >

language / jazyk

Poslední fotografie v galerii
FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11 LET vánoce všichni 2015

Aktuality

FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11LET FABIENNE ENSSON BOHEMIA  26.10. oslavila 11. narozeniny.              gratulujeme   -

Vítejte na stránkách ENSSON BOHEMIA CZ

Kennel Ensson Bohemia

Přihlášení


Zapomenuté heslo