načítání stránky . . . set names utf8; ENSSONBOHEMIA.CZ - Rok 1993 až 2008 v chovatelské stanici Ensson Bohemia
Rok 1993 až 2008 v chovatelské stanici Ensson Bohemia
Hodnocení čtenářů: / 13
SlabéVynikající 

 

 

Ensson Bohemia.

 

První leonberger přišel do naší rodiny v roce 1993. Chovný pes Asson Assa byl milován celou lidskou smečkou, přesto mu chyběl psí kamarád. A tak v roce 1995 k němu přibyla leonbergeří slečna Annie Chaloupecké skaly, které se stala zakladatelkou chovatelské stanice ENSSON BOHEMIA. Stanice byla zaregistrována v roce 1997, je to malá, rodinná chovatelská stanice. Chováme pouze na jedné feně a to maximálně tři vrhy, pak jde fenka na zasloužený odpočinek. Naše psí smečka je většinou tříčlenná, nebot více leonbergerů by se nám nevešlo do auta. Všechen volný čas, dovolené, srazy, výstavy navštěvujeme společně, aby se někdo necítil doma opuštěn. Nyní máme fenku na odpočinku, produktivního čtyřletého plemeníka a mladičkou fenečku. Bude - li nám štěstí nakloněno, tak budoucí pokračovatelku chovu.


O nás - něco málo z historie.

 

 

Bessy Ensson Bohemia 2006

hlava_leona_bessy.jpg

 

 

Stránky byly založeny v roce 2001 a na původní text navazují další roky změn v naší chovatelské stanici.

V roce 1997 byla uchovněna fena Annie Chaloupecké skalky s bonitačním kodem A1, dysplazie 0/0, ( HD A), PRA neg., chovná 1. S tituly Interšampiona, Českého šampiona, Německého šampiona VDH, Německého klubového šampiona, Národního vítěze, Klubového vítěze 97,98, LG Jungendsiegerin Baden – Wurttemberg 96, LG Sieger Bayern 99.V roce 1999 byla v soutěži Šampion šampionů vyhodnocena jako druhý nejlepší pes výstavní sezony ve skupině FCI 2 a v témže roce byl odchován první vrh štěňat po německém plemeníkovi Tango v. Dreiburgenland, 3 pejsci a 3 fenky. Jsou to velice nadějná štěňata, což dokazují jejich výstavní úspěchy několikrát CACIB, CAC, CAJC, BOB a titul klubové vítězky.

O rok později, v roce 2000, byl odchován vrh B, též po několikanásobném německém šampionovi Fratzu v. Feuerbach, 2 pejsci a 3 fenky. Jejich kariéra je teprve v začátcích, ale pejsek, který je v Itálii, již svůj první úspěch oslavil, když v dubnu tohoto roku vyhrál italskou speciální výstavu a byl vyhodnocen jako nejlepší mladý pes výstavy. Ani jeho sestřička, která zůstala doma není bez úspěchů, na třech speciálních výstavách v Německu, vždy ve finále a Specialzuchtschau LG Thuringen hodnocena sg 1. Na našich mezinárodních výstavách Praha, Brno a nyní i Mladá Boleslav, CAJC a již v jednom roce svého života se pyšní titulem Český Junior šampion. Na klubové výstavě v dubnu 2001 byla chovatelská stanice Ensson Bohemia hodnocena sborem 2 českých a 2 německých rozhodčích jako nejlepší a nádherný pohár putoval do Hořovic, měli jsme z toho velikou radost. V tomto roce je na světě vrh C štěňat po českém mohutném psu Caru Lví chov a štěňátka již čekají na nového majitele. Štěňata chovatelské stanice Ensson Bohemia jsou v Německu, Itálii, Francii, Belgii, Kanadě a v Polsku. V září roku 2001 byla uchovněna první fenka z vrhu A a to s bonitačním kodem A1, dysplazie 0/0, chovná 1. Doufáme, že ji i ostatní potomci budou následovat, též s nejlepšími výsledky.

Rok 2001, doma se tedy nachází tříčlenná psí smečka, které vévodí mohutný, letos již 8letý pes Asson Assa, který ve svém požehnaném věku je stále plný vitality a zdraví. Je po něm několik úspěšných potomků, můžeme jmenovat třeba Conny Dela Javan, která se pyšnila titulem Interšampiona, Šampiona CZ, Polského šampiona nebo Aman z Roklinky, vítěz třídy otevřené, vždy výborný. Asson sám byl hodnocen na několika mezinárodních výstavách doma i v zahraničí jako výborný a vlastní CAC,CACIB. Nyní je na zaslouženém odpočinku. Fenky, které s ním sdílí zahradu a vše ostatní, dovede ještě postavit do latě. Je to takový veliký mazel, který je neustále s rodinou, i na výstavy, kde se již nevystavuje, ale opět začne v třídě veteránů, jezdí jako boadygard psích dam, které výstavních úspěchů dosahují. Asson je naším prvním psem, dává nám mnoho radosti a je vždy a bude neustále první i když k němu v jeho dvou letech přibyla psí slečna Annie, která je nyní velice úspěšnou mladou paní a loni i její dcera Bessy, roční nevychované mládě. Obě fenky jsou dominantní, velice milé, k neznámým nedůvěřivé a co Asson nestačí ohlídat zvládnou samy. Bessy Ensson Bohemia je nejmladším členem naší smečky a prozatím též nejzlobivější, co dokáže za dopoledne vytahat a zničit se nedá snad již ani spočítat. Doufáme, že ji tato devalvace zahrady a bytu brzo přejde a bude, stejně jako její matka, nám dělat jen radost. V září 2001 jsme se zúčastnili prestižní klubové výstavy v Leonbergu a fenky z naší chovatelské stanice, které se zde vystavovaly, dosáhly velice pěkného umístění v silné konkurenci z celé Evropy. Annie Chaloupecké skalky 1 Platz a její dcery Addy, v třídě otevřené V2 r.CAC VDH/Klub, veliký úspěch této mladé feny, Agima též výborná, Bessy v třídě mladých velmi dobrá, všechny mladé dámy dostaly velice pěkná hodnocení, udělaly nám velikou radost.

A je tady opět podzim roku 2002 a za jeden rok se toho v naší smečce hodně změnilo. Začneme velice smutnou zprávou, odešel nám náš nejlepší pes na světě Asson Assa, zemřel 25.6.2002, nejsmutnější den v našem životě. Nikdy na něj nezapomeneme. Dále byly uchovněny feny: Anny, Addy a Bessy Ensson Bohemia. V Itálii byl uchovněn pes Bobby Ensson Bohemia a je po něm již několik vrhů štěňat. Co se výstavních úspěchů týká, tak vše najdete v sekci Výstavy, kde několik šampionátů získala Addy Ensson Bohemia - Mezinárodní šampion, Český šampion, Slovenský šampion, Polský šampion, Vítěz speciální výstavy CZ, Vítěz speciální výstavy LG Thuringen, LG Sachsen-Anhalt, LG Saar, Vítěz třídy šampionů na Světové výstavě Amsterdam, v této době je jedna z nejúspěšnějších fen v Evropě. Dále Agima Ensson Bohemia získala titul Český šampion a jejich matka Annie Chaloupecké skalky k výčtu svých titulů přidala titul Polského šampiona a titul Klubového vítěze CZ 2002, což je již třetí titul Klubového vítěze České republiky.

Rok 2003 byl ve znamení světové výstavy v Dortmundu. České leonbergery zda zastupovala naše chovatelská stanice a přivezli jsme si domů titul Vice vítězky, kdy Bessy Ensson Bohemia, skončila jako druhá nejlepší fenka na světě. Ovšem ani její matka a sestra nezklamaly, v třídě Ehren obsadily první a druhé místo. Byl odchován vrh D štěnat po Bessy a nádherném italském psovi Berlion Ulisseueberall. Tento plemeník nám padl do oka, právě na světové výstavě, kde skončil též jako Vice vítěz. Z pěti štěnátek jedno odjelo do Italie a jedno do Německa. Doma jsme si nechali největšího cvalíčka, též nejmírnějšího, Darling Assona. Annie získala ve svých 8 letech, v silné konkurenci české klubové výstavy, již svůj čtvrtý titul klubového vítěze. Stále je plná vitality a zdraví, svoji vůdčí osobnost ve smečce nehodlá jen tak předat mladším. V Evropě je silně využíván v chovu Bobby Ensson Bohemia, je držitelem mnoha Best in show. Jeho potomci sklízejí úspěchy nejen v Evropě ale i za oceánem. Na každoročně konaném setkání I.L.U. ( mezinárodní unie chovatelů leonbergerů ) v Leonbergu je našim zástupcům KCHL oficiálně vysloveno poděkování za přínos Bobbyho Ensson Bohemia pro italský chov leonbergerů.
Začátkem roku 2004 jsme navštívili klubovou výstavu v Italii, kde mladičký Darling Asson byl vyhodnocen jako nejlepší mladý pes výstavy a jeho sestřička Delicious Bess skončila též na prvním místě. Bessy Ensson Bohemia se stává prvně českou klubovou vítězkou a poohlížeme se jí po ženichovi. Darling Asson soupeří s Dariem na německých výstavách, oba jsou velice pěkně hodnoceni a získávají plno titulů. Annie na klubové výstavě v Leonbergu obsazuje v třidě Ehren první místo. Své postavení vedoucí smečky pevně drží ve svých tlapkách. Feny Bessy, Addy a Anny Ensson Bohemia získávají další tituly.
Na jaře roku 2005 je v Německu uchovněn Dario Ensson Bohemia a hned se intenzivně zapojuje do chovu. Jeho česko-italsko-německo-francouzská krev je velice žádána chovateli z celé EU. Renomované chovatelské stanice se pyšní potomky po tomto plemeníkovi a koncem roku se objevují již jejich první výstavní úspěchy. Je na světě vrh E štěňat po Bessy a Quino v.d. Osnitz. Čtyři nádherná mohutná štěňata - tři holky a jeden kluk. Tři z nich putují do zahraničí, v Čechách zůstává Ebonny Ensson Bohemia. Navštěvujeme mnoho výstav a připisujeme si další tituly. Z Darling Assona se stává moudrý, klidný a vyrovnaný pes, jeho povaha je k nezaplacení. Koncem roku je uchovněn stejně tak jeho sestra Delicious Bess v Italii. Annie již více pospává, přesto s námi navštěvuje všechny akce a výstavy. Pomalu její vedení ve směčce ztrácí na intenzitě. Bessy je stále častěji ve vedoucí pozici. Darling Asson zachovává svůj mírumilovný klid a pohodu. Koncem roku na nejpočetněji obsazené výstavě v Evropě, ve francouzském Cluny, mladičká Elke získává prestižní titul nejlepší mladá fenka výstavy a klubový vítěz mladých. Dario Ensson Bohemia vyhrává v Leonbergu na klubové výstavě třídu otevřenou a pouze krůček mu chyběl k titulu klubového vítěze.
V roce 2006 zaznamenává naše chovatelská stanice veliký úspěch na klubové výstavě KCHL. Matka a syn se stávají klubovými vítězi, Darling Assona posuzuje německý speciální rozhodčí a Bessy nechává vyhrát český mezinárodní rozhodčí. Titul BOB jí uděluje opět rozhodčí z Německa. Jsou vyhodnoceny jako nejlepší pár výstavy a tento titul získávají i na německé klubové výstavě v Leonbergu. Opouští nás jedna z nejúspěšnějších fen v českém chovu Annie Chaloupecké skalky, ve svých nedožitých 11 letech. Velice nám chybí, nemůžeme se s tou ztrátou vyrovnat. Jí vděčíme za úspěchy naší chovatelské stanice, nebot svoji genetickou výbavu předala mnoha úspěšným leonbergerům, v této době, již po celém světě. Světovou výstavu vyhravá dcera po Bobbym Ensson Bohemia Mona Lisa del Sambro a on sám opět boduje na výstavách s tituly Best in show. Je odchován vrh F po Bessy a německém plemeníkovi Gullfaxi Lowe v. Walhall. Rozhodli jsme se, že všechny poslední potomky po Bessy necháme v Čechách, pouze jedna slečna odjela do Belgie. Doma zůstala, doufáme, že pokračovatelka našeho chovu Franciss Bess. Zatím střapaté, roztomilé stoření, které mám neustále na zádech, přezdívka veverka vystihuje vše. Darling Asson se stává vítězem speciální výstavy pořádané KCHL a zapojuje se do chovu.

V roce 2007 se zúčastńujeme moravské dvojvýstavy a naši psi stojí na stupních vítězů na obou výstavách a i mládí z vrhu F je velice pěkně hodnoceno. Koncem roku se již skoro všichni potomci z vrhu F pyšní nějakým tím CAJC a fenečka v Belgii boduje snad na všech výstavách v západní části EU. V Leonbergu se Darling Asson a Bessy stávají opět nejlepším párem výstavy. Ve Francii je uchovněna Elke a v Čechách Ebonny. Koncem roku Darling Asson získává titul BOB ve Stuttgartu, v Praze a Českých Budějovicích. V Italii je na světě vrh A po Delicious Bess a ruském plemeníkovi Boris iz Poselka Sokol. 8 nádherných štěnat se rozuteklo po celé EU. Dario Ensson Bohemia se stává nejvíce žádaným plemeníkem v Evropě, kde má již přes 400 potomků. V italském kynologickém časopise I Nostri cani je k příležitosti 20 let založení klubu hodnocen Bobby Ensson Bohemia jako velký přínos pro italský chov a jeho potomci též.

roce 2008 zaznamenala naše chovatelská stanice mnoho úspěchů nejen na výstavách ale hlavně v chovu. Genetická výbava našich odchovů se promítá u mnoha úspěšných leonbergerů po celé EU. Dostáváme informace od majitelů leonbergerů v jejichž rodokmenech jsou úspěšní plemeníci Bobby ( info zde ) a Dario Ensson Bohemia. ( info zde ) Potomci těchto psů jsou výstavně úspěšní a uplatňují se v chovu nejen v EU ale i USA a Kanadě. Z vrhu F po Bessy Ensson Bohemia a Gulfaxovi Lowe v. Walhall byly uchovněny fenky Freya a Franciss Bess - Františka, ostatní sourozenci půjdou k bonitaci na jaře roku 2009. Ve Francii je na světě první vrh štěňat po Elke Ensson Bohemia a francouzském plemeníkovi Octavus du Domaine de la Ponctuation. Opustila nás nádherná fenka Bessy Ensson Bohemia, je nám po ní velice smutno, moc nám chybí a moc nás to bolí. ( info zde ) Ve smečce ji nahradila její dcera Franci, která získala několik prvenství na výstavách a od října je již chovnou fenou.( info zde ) V Belgii je nakryta Freya Ensson Bohemia a začátkem příštího roku by se měla narodit štěňátka. Je držitelkou titulu šampion, stejně tak jako její bratr Falco. Kluci Fram a Falco se také pyšní juniorským šampionátem. Darling Asson Ensson Bohemia boduje na mnoha výstavách jako Best of Breed a nadále se uplatňuje v chovu. Jeho potomci na klubové a speciální výstavě KCHL a MSKCHL jsou velice pěkně hodnoceni a někteří z nich jsou již zbonitováni.( info zde ) Koncem roku je Darling Assonovi přiznán titul Grandšampion České republiky ( info zde )

 

Doma tedy máme mladou chovnou fenu a produktivního plemeníka, se kterými navštěvujeme akce obou registrovaných klubů u nás.( info zde ) Naši " drobečci " nám dávají hodně radosti a život s leonbergerem je prostě fain.

                                 Webová presentace chovatelské stanice ENSSON BOHEMIA nyní bude na nové doméně www. enssonbohemia.cz  Našim přáním je, aby Vás naše příspěvky oslovily. Budu se snažit zaznamenávat poznatky z praxe, reportáže z výstav a novinky, které budou přínosem pro chov, tak nadherného plemene, jakým leonberger určitě je.

 

 

Ebonny Ensson Bohemia zima 2006

ebonny_ensson_bohemia_zima.jpg


21.12.2007                                                                                           Mráčková Drahomíra                     

 
< Předch.   Další >

language / jazyk

Poslední fotografie v galerii
FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11 LET vánoce všichni 2015

Aktuality

FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11LET FABIENNE ENSSON BOHEMIA  26.10. oslavila 11. narozeniny.              gratulujeme   -

Vítejte na stránkách ENSSON BOHEMIA CZ

Kennel Ensson Bohemia

Přihlášení


Zapomenuté heslo