načítání stránky . . . set names utf8; ENSSONBOHEMIA.CZ - Zhodnocení roku 2008 - chovatelská stanice Ensson Bohemia
Zhodnocení roku 2008 - chovatelská stanice Ensson Bohemia
Hodnocení čtenářů: / 9
SlabéVynikající 
assessment 2008 

 

Změny v naší chovatelské stanici v roce 2008.

 

01.2009-oba.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darling Asson Ensson Bohemia                                                  Franciss Bess Ensson Bohemia

( Berlion Ulisseueberall x Bessy Ensson Bohemia )                             ( Gulfaxi Lowe v. Walhall x Bessy Ensson Bohemia ) 

 

V roce 2008 zaznamenala naše chovatelská stanice mnoho úspěchů nejen na výstavách ale hlavně v chovu. Genetická výbava našich odchovů se promítá u mnoha úspěšných leonbergerů po celé EU. Dostáváme informace od majitelů leonbergerů v jejichž rodokmenech jsou úspěšní plemeníci Bobby ( info zde ) a Dario Ensson Bohemia. ( info zde ) Potomci těchto psů jsou výstavně úspěšní a uplatňují se v chovu nejen v EU ale i USA a Kanadě. Z vrhu F po Bessy Ensson Bohemia a Gulfaxovi Lowe v. Walhall byly uchovněny fenky Freya a Franciss Bess - Františka, ostatní sourozenci půjdou k bonitaci na jaře roku 2009. Ve Francii je na světě první vrh štěňat po Elke Ensson Bohemia a francouzském plemeníkovi Octavus du Domaine de la Ponctuation. Opustila nás nádherná fenka Bessy Ensson Bohemia, je nám po ní velice smutno, moc nám chybí a moc nás to bolí. ( info zde ) Ve smečce ji nahradila její dcera Franci, která získala několik prvenství na výstavách a od října je již chovnou fenou.( info zde ) V Belgii je nakryta Freya Ensson Bohemia a začátkem příštího roku by se měla narodit štěňátka. Je držitelkou titulu šampion, stejně tak jako její bratr Falco. Kluci Fram a Falco se také pyšní juniorským šampionátem. Darling Asson Ensson Bohemia zde ) boduje na mnoha výstavách jako Best of Breed a nadále se uplatňuje v chovu. Jeho potomci na klubové a speciální výstavě KCHL a MSKCHL jsou velice pěkně hodnoceni a někteří z nich jsou již zbonitováni.( info zde ) Koncem roku je Darling Assonovi přiznán titul Grandšampion České republiky ( info zde )

 

Doma tedy máme mladou chovnou fenu a produktivního plemeníka, se kterými navštěvujeme akce obou registrovaných klubů u nás.( info zde ) Naši " drobečci " nám dávají hodně radosti a život s leonbergerem je prostě fain.

 

 

 

The year 2008 was a very successful one for our kennel not only at shows,( more info here ) but also in breeding.( more info here ) The genetic outfit of our puppies is reflected in the many successes of our Leonbergers throughout the EU. We have been getting information from breeders whose dogs’ pedigree’s include our Bobby ( more info here ) and Dario Ensson Bohemia. ( more info here ) The offspring of these dogs are successfully shown and breed not only in the EU, but also in Canada and the US.From litter F, ( more info here ) Bessy Ensson Bohemia and Gulfax Lowe v. Walhall, females Freya ( more info here ) and Franciss Bess ( more info here ) were stud dog, other siblings are going for bonitation  in the spring of 2009. The first litter of puppies for Elke Ensson Bohemia and the French Octavus du Domaine de la Ponctuation was born. Our beautiful and much loved female Bessy Ensson Bohemia died this year,( more info here ) we miss her very much and are greatly saddened by her death. She was replaced in the pack by her daughter Franci, who has already won some shows ( more info here ) and since October has been stud dog.In Belgium Freya Ensson Bohemia is “pregnant” and is expecting puppies in the beginning of 2009. She has won the title champion as has her brother Falco. ( more info here ) The boys Falco and Fram are also proud junior champions.( more info here ) Darling Asson Ensson Bohemia ( more info here ) has won many times as best of breed ( more info here ) and is still working as a stud dog. His offspring are doing very well in club and special shows KCHL( more info here ) and MSKCHL ( more info here ) and some have been bonitated. Towards the end of the year Darling Asson was awarded the title Grandchampion of the Czech Republic. ( more info here )

 

So now at home we have a young female and a productive stud dog with whom we attend activities of both registered clubs ( more info here )

Our “little” loves bring us great joy and life with Leonbergers is good

 

Bessy Ensson Bohemia

( Fratz v. Feuerbach x Annie Chaloupecké skalky )

besy_2008_2.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 20. 1. 2008                                                                                D. M.   

 

A jěště jedna perlička ze začátku tohoto roku, podíváte -li se na www.leogazette.com v sekci výsledky z výstav tak z trojvýstavy v Lublani zjistíte, že zde bodovali potomci Bobbyho a Daria Ensson Bohemia a prolistujete - li archiv výstav na tomto webu, tak máte možnost získat velice dobrý přehled o úspěšnosti chovatelských stanic v EU. V konkurenci německých výstav ( země původu plemene ) a ze silně navštěvovaných výstav v Evropě Vám statistika ukáže, které chovatelské stanice jsou konkurence schopny. To můžete posoudit i z českých klubových a speciálních výstav. 

 

23. 1. 2008                                                          D.M.

 

 

 
< Předch.   Další >

language / jazyk

Poslední fotografie v galerii
FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11 LET vánoce všichni 2015

Aktuality

FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11LET FABIENNE ENSSON BOHEMIA  26.10. oslavila 11. narozeniny.              gratulujeme   -

Vítejte na stránkách ENSSON BOHEMIA CZ

Kennel Ensson Bohemia

Přihlášení


Zapomenuté heslo