načítání stránky . . . set names utf8; ENSSONBOHEMIA.CZ - ENSSON BOHEMIA chovatelská stanice

 

 

 

Vítejte na našich stránkách.  

 

darling_asson_bessy_ensson_bohemia_mail.jpg 

 

CZ Jsme malá chovatelská stanice specializující se na chov leonbergerů. Toto impozantní plemeno vstoupilo do našeho života v roce 1993. Naší filosofií je chovat typické leonbergery svým charakterem i vzhledem,
s velkým důrazem na zdraví.  

EN We are small kennel specialized in breeding Leonberger. This wonderful breed came our life in 1993. Our philosophy is to breed typical Leonbergers in thier character and look, with strong emphasis on health.

 

 

 

Chovný pes, šampion, LPN1 N / N ( free )  více info zde

( Gulfaxi l.v. Wallhall x Bessy Ensson Bohemia )

  

 Informace o vrhu H Ensson Bohemia

 

Po tom co Helenka zůstala doma bez sourozenců, ( její odjezd byl naplánován na 20. 1. 2011 ) Gessie se jí velice věnovala stejně tak jako jejich matka Franciss Bess. Zde je pár obrázků:

helanka_a_franci_naposledy_doma_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

helenka_a_gessie_dneka_odjizdi.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

Gessie Ensson Bohemia more info here 

 

 

 

 

 Our home - Ensson Bohemia

Our family got ist first leonberger in 1993. Stud dog Asson Assa was loved boy her human family, yet was missing a dog friend. So in 1995 we got a female Annie Chaloupecke skalky upon whom was creetad our breeding Kennel Ensson Bohemia. Our Kennel was registred in 1997, it is small family kennel. We breed only one female at a time, each female is breed 3 times and them givess a well deserved rest. Our pack of leonbergers usually consists of 3 dogs, we couldnt fit ana more intro our car. All of an free times is spent with our dogs, holidays, meetings with friends, shows act. Currently we have female who is restings a four year old stud dog and young female. Hopefully we will be lucky enough to welcome more puppies on the future.  

 

more info here - více informací zde

 

 

dario_a_divka.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První leonberger přišel do naší rodiny v roce 1993. Chovný pes Asson Assa byl milován celou lidskou smečkou, přesto mu chyběl psí kamarád. A tak v roce 1995 k němu přibyla leonbergeří slečna Annie Chaloupecké skaly, která se stala zakladatelkou chovatelské stanice ENSSON BOHEMIA. Stanice byla zaregistrována v roce 1997, je to malá rodinná chovatelská stanice. Chováme pouze na jedné feně a to maximálně tři vrhy, pak jde fenka na zasloužený odpočinek. Naše psí smečka je většinou tříčlenná, nebot více leonbergerů by se nám nevešlo do auta. Všechen volný čas, dovolené, klubové srazy, výstavy navštěvujeme společně, aby se někdo necítil doma opuštěn.

Více se dozvíete zde - more info here

 

roce 2008 zaznamenala naše chovatelská stanice mnoho úspěchů nejen na výstavách ale hlavně v chovu. Genetická výbava našich odchovů se promítá u mnoha úspěšných leonbergerů po celé EU. Dostáváme informace od majitelů leonbergerů v jejichž rodokmenech jsou úspěšní plemeníci Bobby ( info zde ) a Dario Ensson Bohemia. ( info zde ) Potomci těchto psů jsou výstavně úspěšní a uplatňují se v chovu nejen v EU ale i USA a Kanadě. Z vrhu F po Bessy Ensson Bohemia a Gulfaxovi Lowe v. Walhall byly uchovněny fenky Freya a Franciss Bess - Františka, ostatní sourozenci půjdou k bonitaci na jaře roku 2009. Ve Francii je na světě první vrh štěňat po Elke Ensson Bohemia a francouzském plemeníkovi Octavus du Domaine de la Ponctuation. Opustila nás nádherná fenka Bessy Ensson Bohemia, je nám po ní velice smutno, moc nám chybí a moc nás to bolí. Ve smečce ji nahradila její dcera Franci, která získala několik prvenství na výstavách a od října je již chovnou fenou.( info zde ) V Belgii je nakryta Freya Ensson Bohemia a začátkem příštího roku by se měla narodit štěňátka. Je držitelkou titulu šampion, stejně tak jako její bratr Falco. Kluci Fram a Falco se také pyšní juniorským šampionátem. Darling Asson Ensson Bohemia boduje na mnoha výstavách jako Best of Breed a nadále se uplatňuje v chovu. Jeho potomci na klubové a speciální výstavě KCHL a MSKCHL jsou velice pěkně hodnoceni a někteří z nich jsou již zbonitováni.( info zde ) Koncem roku je Darling Assonovi přiznán titul Grandšampion České republiky ( info zde ) Doma tedy máme mladou chovnou fenu a produktivního plemeníka, se kterými navštěvujeme akce obou registrovaných klubů u nás. Naši " drobečci " nám dávají hodně radosti a život s leonbergerem je prostě fain.

 20. 1. 2008                                                                                D. M.   

 

 

Franciss Bess Ensson Bohemia  ( Stud dog )  v roce 2008

( Gulfaxi Lowe v. Walhall x Bessy Ensson Bohemia )

 

franciss_mb_hezky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. 1. 2009                                                     

 
Další >

language / jazyk

Poslední fotografie v galerii
FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11 LET vánoce všichni 2015

Aktuality

FABIENNE ENSSON BOHEMIA 11LET FABIENNE ENSSON BOHEMIA  26.10. oslavila 11. narozeniny.              gratulujeme   -

Vítejte na stránkách ENSSON BOHEMIA CZ

Kennel Ensson Bohemia

Přihlášení


Zapomenuté heslo